Vācu sintētiskās šķiedras materiāls Wolfin (vinilhlorīda polimēra materiāls) ir paredzēts jumtu, terašu, pagrabu, baseinu, tiltu u.c. objektu hidroizolācijai. Šis ir pats vecākais no sintētiskās šķiedras materiāliem – Henkel grupas uzņēmums Vācijā to sāka ražot 1963.gadā.
Wolfin materiāls nedeg, tas ir ekoloģiski neitrāls un neizdala kaitīgus izgarojumus. Tas tiek ieklāts vienā kārtā, izmantojot karstu gaisu.

Šo materiālu ieteicams ieklāt zem grīdas arī sabiedriskās ēdināšanas iestādēs, kur telpu tīrīšanai tiek izmantoti ķīmiskie līdzekļi, jo citādi šis sastāvs var nokļūt caur flīžu šuvēm zem virsējā materiāla un sākt bojāt hidroizolāciju, bet tālāk – nesošās konstrukcijas. Šo materiālu ieteicams izmantot lidostās un to tuvumā esošo ēku hidroizolācijā : lidmašīnās kā degvielu izmanto petroleju, bet Wolfin materiālam degvielas atstātie izdalījumi nav tik bīstami. Arī terasēm nepieciešama laba hidroizlācija, lai caur grīdu apakšējās telpās nesūktos ūdens.

 

wolfin haus
(Wolfin izmantošana)

Sintētiskās šķiedras materiāla Wolfin stiepes koeficients ir līdz 18 N/mm² (atbilst DIN normām). Šo materiālu iespējams izstiept trīs reizes garāku (līdz 350%) un tikai tad Wolfin plīst. Pēc materiāla vidējas izstiepšanas, tas ar laiku ieņems sākotnējo garumu.

Wolfin jumta segums ir ūdensnecaurlaidīgs, turklāt tas caur sevi izvada lieko mitrumu. Kā zināms, karstā laikā ūdens iztvaiko. Ja, piemēram, uz jumta ir bitumena ruļļu klājums, tad pa vecajām plaisām mitrums iztvaiko uz āru un var novērot pumpu veidošanos. Arī uz Wolfin pumpa izveidosies, taču ja uz bitumena materiāla pumpa saglabāsies, tad uz sintētiskās šķiedras materiāla, temperatūrai krītoties un tvaikam pārvēršoties ūdenī , pumpa izlīdzināsies. Tā tas notiks tikmēr, kamēr jumts nožūs. Rezultātā tiek iegūts materiāls, kas kalpos daudz ilgāk nekā citi hidroizolācijas materiāli. Wolfin materiālam ir vairāki biezumi, vispieprasītākais no tiem ir 1,5mm.

Wolfin sintētiskās šķiedras materiāls izmantots Reihstāga ēkas jumtam, Sony centra jumtam Berlīnē, Šanhajas centrālās bankas jumtam Honkongā, Minhenes lidostas jumtam, tas ieklāts uz Sidnejas operas terasēm. Tehniskās īpašības

Īpašības
Tehniskās vērtības
Bitumena noturība
      +
UV- noturība
      +      4500 MJ/m²
Minerāleļļas un skābju izturība
      +       ķīmiskā noturība
Homogēns ruļļa malu savienojums
      +       nav šuvju vietas
Noturība pret saknēm
      +     
Izstiepšana līdz pārraušanai
      > 18 N/mm²
Maksimālā stiepe
      > 350%
Salizturība
45°
25°
Noturība pret rievotu iespiedumu
Noturība pret pastiprinātu iespiedumu
    Materiālā nepaliek iespiedums     3 bar
 
    Materiālā nepaliek iespiedums     10 bar
                                 (materiāla biezums 0,8mm)
Difūzijas pretestība
   Sd <19m (biezums 1,5mm)
Siltumvadīšana
   Λ=0,16 W/(mk)
Blīvums
   1,28 g/cm³