Māla dakstiņi būvniecībā izmantoti jau senatnē, par to liecina arheoloģiskie izrakumi. Eiropā māla dakstiņi kļuvuši par pārbaudītu vērtību un privātmāju jumtus lielākoties sedz tieši šī veida dakstiņi. Tiek arī bieži izmantoti sabiedrisk un vēsturisku ēku jumtu ieklāšanā.
Piemīgt augsta izturība pret apkārtējās vides ietekmi, ļoti zema temperatūras vadāmība, laba ventilēšanās spēja.
Mūsdienās ražo dažādu formu un krāsu māla dakstiņus. Tiek ražoti Lotus dakstiņi, kam piemīt pašattīrīšanās spēja. Iededzinātais virsslānis saules iedarbībā iznīcina tādas sīkās organiskās daļiņas kā tauki, rūsa, sūnas, aļģes u.c. Lietus netīrumus noskalo.
Māla dakstiņus var likt uz samērā lēzeniem jumtiem, jau sākot no 7° jumta slīpuma.
Angoba rodas, dakstiņu pirms apdedzināšanas pārklājot ar māla masu, kurai atkarībā no tā, kādu krāsu nepieciešams iegūt, tiek piejaukti atbilstošie minerāli vai metāla oksīdi. Pateicoties angobai, dakstiņš kļūst noturīgs pret skrāpējumiem, salu un nokrišņiem.
Padziļināta angoba rodas, ja māla masai, ar kuru pārklāj dakstiņus pirms apdedzināšanas, piejauc stiklu veidojošas sastāvdaļas. Dakstiņa virsma pēc apdedzināšanas izskatās līdzīgi glazētai virsmai.
Glazūra sastāv no samaltas, sasmalcinātas stikla masas ar speciāliem piejaukumiem. Piejaukumi nodrošina nepieciešamo glazūras krāsu. Pēc apdedzināšanas uz dakstiņa virsmas izveidojas ciets, stiklveida, krāsains slānis, pie kam glazūra iesūcas māla dakstiņā un līdz ar to veidojas tā sauktais starpslānis. Ar šī starpslāņa palīdzību glazūra neatdalāmi piestiprinās pie dakstiņa.