Titāncinks jau vairāk kā 200 gadus pazīstams kā augstvērtīgs un plaši izmantojams būvmateriāls. Arhitekti un būvnieki iecienījuši titāncinku tā ilgmūžības, plastiskuma un ekoloģiskuma dēļ. Titāna piejaukums cinkam nodrošina materiāla stingrību.
Izmantojot titāncinku, iespējams izveidot visdažādākās jumta formas, tanī skaitā – sarežģītas jumta detaļas. Materiāls lieliski izmantojams izbūvju, frontonu, balkonu un skursteņu apdarē. Korozijas izturīgais materiāls piešķir jaunu izskatu erkeriem, nojumēm, jumta malām un mūra pārsegumiem. Titāncinka ilgo ekspluatācijas laiku vēl pagarina patina, kas laika gaitā rodas uz cinka virsmas dabīgas oksidācijas ceļā. Pēc klienta vēlmes iespējams izgatavot zilganpelēku vai šīfera pelēku titāncinku.
Arī no ekoloģiskā viedokļa titāncinks ir augstvērtīgs materiāls – 95% no būvniecībā izmantotā titāncinka iespējams otrreiz pārstrādāt bez kaitējuma videi un ar minimālu enerģijas patēriņu.
Titāncinka būvfizikālās īpašības rosina arhitektus izmēģināt arvien jaunus tā pielietojuma veidus, nereti kombinācijā ar citiem dabiskajiem būvmateriāliem – sarkano klinkeru, smilšakmeni vai baltu apmetumu, kas rada interesantu kopiespaidu. Īpaši skaisti un harmoniski izskatās titāncinka kombinācija ar koka fasādēm.
Neatkarīgi no tā, vai arhitekti un būvnieki iecerējuši klasisku, modernu vai tradicionālu būvi, būs grūti iedomāties citu tik augstvērtīgu,pakļāvīgu un viegli apstrādājamu materiālu kā titāncinks.
Klājot titāncinka jumtus, temperatūra nedrīkst būt zemāka par +5ºC . Pie zemākas temperatūras materiālā var parādīties mikroplaisas.
Titāncinkam nepieciešams vēdināms apakšklājs, jo materiālam raksturīga pastiprināta kondensāta veidošanās.
Titāncinka jumta segumam iespējams izvēlēties gan pelēku, gan melnu toni. Ieejams arī materiāls ar „vecinātu” nokrāsu – zilpelēku patinas toni, t.i. – tādā nokrāsā, kādā titāncinka jumts izskatītos 50 līdz 80 gadus pēc tā ieklāšanas.
Titāncinka lokšņu izmēri ir 1 x 2 m un lokšņu platums ruļļos ir no 250mm līdz 1 m.